FIRMA MAJA

Producent Wyrobów Betonowych

Dostawy Nowości

FIRMA MAJA - IMITACJE DREWNA I KAMIENIA


BARDZIEJ PRAWDZIWE - TAKIE POWINNY BYĆ

Wstęp

Informacje Ogólne

Produkty takie jak imitacje drewna, kamienia oraz inne, które zawierają lakier (patrz informacje na stronie produktu czy zawiera lakier) pokryte są impregnatem w postaci lakieru, który w trakcie użytkowania traci „połysk” nadając w ten sposób bardziej realistyczny wygląd. Taka płytka nie tylko przestaje się świecić, ale również ciemnieje nadając dodatkowych barw.

Kurz, pył oraz inne zabrudzenia sprawiają, że z czasem produkt sam nabiera swojej „dojrzałości”. Nie zalecamy przyśpieszania tego procesu poprzez wymuszone zabrudzenia, potarcia itp. Jeżeli płytki mają być zamontowane w pionie ich proces matowienia jest znacznie wydłużony. Po ponownym nałożeniu lakieru produkt znowu zyska intensywniejsze barwy.

Należy pamiętać !

Produkt jest bardzo dobrze zabezpieczony w trakcie transportu. Do tego celu stosuje się różne zabezpieczenia (najczęściej listwy drewniane, styropian, papier). Spód imitacji jest bardzo ostry i chropowaty, w trakcie przenoszenia go należy oddzielać górę od spodu, aby szorstki spód nie miał styczności z lakierowaną górą! Układać należy pojedynczo bez kładzenia płytki na płytkę i przenoszenia. Takie układanie i przenoszenie zapewni korzystanie z produktów przez wiele lat. Zasada jest prosta im więcej rys i zadrapań tym lepszy bardziej realistyczny wygląd, należy jednak pamiętać, że mają one powstawać stopniowo w trakcie normalnego użytkowania.

Poniżej przykładowe zdjęcia ukazujące przebieg
„Dojrzewania Imitacji”


Świeża deska 1 tydzień (mahoń)

Firma Maja Logo

Deska około 6 miesięcy (mahoń)

Firma Maja Logo


Jak widać na obu zdjęciach kolory wyglądają inaczej. Kolor końcowy może być ciemniejszy lub jaśniejszy w zależności od nakładanych barw oraz struktury.


Deska "Areo" kilka dni po wyprodukowania (mahoń)

Firma Maja Logo

Deska "Areo" miesiąc po wyprodukowaniu (mahoń)

Firma Maja Logo


Już po około 1 miesiącu widać znaczną różnicę oraz stopniowy, niewielki zanik połysku.

Podsumowując: Imitacje zmieniają kolory przyjmując w ten sposób barwy pozbawione połysku występujące jak w naturze. Można stosować preparaty, które ożywiają kolor (identycznie jak z kostką brukową), ale nie będzie to efekt stały. Taki zabieg co jakiś czas będzie musiał być powtarzany.


Przykładowe Zdjęcia


Wszystkie Produkty Firmy Maja Cała Oferta

Lista Produktów "Maja"

Zobacz Produkty

To może Cię zainteresować


 • Sedna Testimonial Avatar

  "Czy wiesz że?"

  Maja jest oficjalnym partnerem ogólnopolskiej inicjatywy „590 powodów, dla których warto kupować polskie produkty”. Akcja ma charakter społeczno-edukacyjny i jej głównym celem jest pokazywanie polskiemu społeczeństwu zalet związanych z kupowaniem polskich produktów.

 • Sedna Testimonial Avatar

  "Rodzinna Marka"

  Firma Rodzinna to nie tylko przedsiębiorstwo znajdujące się w rękach rodziny i przez nią kierowane. Dla odbiorców i partnerów Firma Rodzinna to przede wszystkim gwarancja stabilności, uczciwości i dbałości o najwyższą jakość dostarczanych rozwiązań. Firma Rodzinna to dobra marka , która zasługuje na zaufanie.

 • Sedna Testimonial Avatar

  "Wiele lat Razem"

  Nasza Firma prowadzi swoją działalność na Polskim rynku od roku 1984 i od tego czasu dostarcza na rynek Polski wysokiej klasy produkty w postaci betonowej kostki brukowej, galanterii betonowej, płytek betonowych, bloczków betonowych i innych produktów.